- Španija
Španija je prvič nakazala, da bi lahko ponovno preučila zaustavitev jedrskih elektrarn v naslednjem desetletju, sredi svetovnega preporoda jedrske energije. Čeprav to ni načrt, dogovorjen z upravljavci jedrskih elektrarn, in bi bilo na njih, da predložijo konkretne predloge, podaljšanja niso izključena, je v intervjuju dejala ministrica za okoljski prehod Sara Aagesen, kot poroča Bloomberg (zahtevana naročnina)
- Svet
Predvideno je, da se bo zmogljivost jedrske energije povečala s 395 GW v letu 2024 na 494 GW do leta 2035. To rast bo spodbujal napredek pri uvajanju majhnih modularnih reaktorjev (SMR) ter vztrajen svetovni prehod k okolju prijaznejšim virom energije. V najnovejšem poročilu družbe GlobalData, ki se ukvarja s podatki in analitiko, je navedeno, da je nedavno povečanje uporabe jedrske energije posledica usmeritve k zanesljivi oskrbi z energijo z nizkimi izpusti ogljika.
- Japonska
V fiskalnem letu 2024 je Japonska iz jedrskih elektrarn proizvedla 93,48 TWh električne energije, kar pomeni 11,2-odstotno povečanje glede na prejšnje leto. Te podatke je zbral Japonski atomski industrijski forum (Jaif). Iz Jaifovih podatkov je razvidno tudi, da je povprečni faktor zmogljivosti domačih jedrskih elektrarn znašal 32,3 %, kar je za 3,4 odstotne točke več kot prej.
- Združeno kraljestvo
Prva od sedmih naprednih plinsko hlajenih reaktorjev (AGR) v Združenem kraljestvu je bila izpraznjena goriva, kar predstavlja pomemben mejnik v procesu razgradnje jedrskih elektrarn v državi. Lastnik in upravljavec elektrarne, družba EDF, je sporočila, da je bilo odstranjevanje goriva iz jedrske elektrarne Hunterston B na zahodni obali Škotske zaključeno pravočasno in v okviru proračuna. Več na povezavi.